Neoficiální informační stránky o jaderných elektrárnách v ČR

Jaderná elektrárna Dukovany – Infocentrum, exkurze

Návštěva Dukovan

Jaderná elektrárna Temelín se otevírá světu a zve širokou veřejnost do svého Infocentra a na exkurzi po elektrárně, která je druhou největší jadernou elektrárnou s instalovaným elektrickým výkonem 2 040 MW. Pro všechny zájemce je dobré zmínit, že se tato elektrárna nachází 30 km jihovýchodně od Třebíče.

Provozní doba Infocentra

Infocentrum je pro návštěvníky otevřeno každý den včetně víkendu, a to od 9.00 do 16.00 hodin. O letních prázdninách je provozní doba prodloužena do 17.00 hodin. Zavřeno je pouze 24. 12., 25. 12., 26. 12., 1. 1., Velikonoční pondělí a každé první pondělí v měsíci. Obvyklé začátky prohlídek jsou v 9.00 hod., 11.30 hod. a 13.30 hod a exkurze jsou pro všechny zdarma.

Exkurze v Infocentru JE Dukovany

Zájemci o Exkurzi v Infocentru Jaderné elektrárny Dukovany se musí objednat předem přes rezervační systém, telefonicky či e-mailem. Minimální počet osob ve skupině musí činit 8 osob a maximální počet 48 osob. Prohlídku si mohou objednat střední a vysoké školy či technicky zaměřené firmy a prohlédnout si některé prostory elektrárny, kam se běžní návštěvníci nedostanou. Do JE Dukovany mohou zavítat rovněž individuální zájemci, ovšem vhodné je ověřit si telefonicky cca 2 dny před plánovanou návštěvou, zda je možné Infocentrum navštívit.

Kontakt na Infocentrum

K Jaderné elektrárně Dukovany se návštěvníci dostanou snadno autem ze směru od Prahy i od Brna. Infocentrum naleznou návštěvníci na adrese: JE Dukovany, Dukovany 269, Informační centrum, 675 50 Dukovany. Telefonické spojení je 561 105 519 a e-mailová adresa infocentrum.edu@cez.cz.

Program v Infocentru

Infocentrum JE Dukovany prošlo v roce 2015 rekonstrukcí a přichystalo si pro návštěvníky informace o energetice a o provozu a bezpečnosti elektrárny podané zábavnou formou. Návštěvníci mají k dispozici dva moderní kinosály a mohou si prohlédnout modely z původního centra, například model reaktoru, aktivní zóny reaktoru, kontejneru na ukládání a přepravu použitého paliva nebo hlavního výrobního bloku.

Nejrychlejší cesta z Prahy a Brna do Dukovan

Nejrychlejší cesta z Prahy vede po D1, sjezd 146 Velké Meziříčí a Třebíč – Velké Meziříčí – silnici 366 Oslavice – Rudíkov – Třebíč – silnici 351 směr Moravský Krumlov – kolem Kožichovic – Třebenice – kolem Valče – průjezd okrajem Dalešic – kolem vodojemu – křižovatka směr Slavětice – cíl Jaderná elektrárna Dukovany.

Nejrychlejší cesta z Brna vede po silnici 602 Rosice – Tetčice – Neslovice – Ivančice – silnici 452 Jamolice – Dukovany – cíl Jaderná elektrárna Dukovany.