Neoficiální informační stránky o jaderných elektrárnách v ČR

Jaderná elektrárna Temelín – Infocentrum, exkurze

Jaderná elektrárna Temelín otevírá své dveře veřejnosti a do svého Infocentra zve všechny, koho zajímá historie, současnost a budoucnost elektrárny. Infocentrum JE Temelín je umístěno v bezprostřední blízkosti elektrárny u silnice č. 105 v renesančním zámečku Vysoký Hrádek.

Exkurze v Infocentru JE Temelín

Exkurze v Infocentru Jaderné elektrárny Temelín se uskutečňuje minimálně s 5 a maximálně s 50 osobami ve skupině. Vždy je nutné objednat se předem. Zájemci o volnou prohlídku a individuální návštěvníci mohou do informačního centra zavítat každý den včetně víkendů, a to od 9.00 do 16.00 hod a v červenci a srpnu od 9.00 do 17.30 hod.

Expozice a program v kinosále

Individuální návštěvníci si mohou prohlédnout expozici a program v kinosále. Ten je přístupný tehdy, pokud neprobíhá exkurze předem objednané skupiny. Vyplatí se proto Infocentrum zkontaktovat a zjistit, v jaký čas je kinosál volný. Program v kinosále obvykle začíná v 9.30 hod., 11.00 hod., 12.30 hod., 14.00 hod. a v červenci a srpnu v 15.30 hod. Exkurze v Infocentru JE Temelín je pro návštěvníky zdarma.

Spojení a kontakt

Jaderná elektrárna Temelín leží u stejnojmenné obce v Jihočeském kraji. Nejbližšími zastávkami veřejné dopravy jsou Temelín, zastávka Březí u Týna nebo JE (autobus). Infocentrum naleznou návštěvníci na adrese: JE Temelín, Infocentrum, 373 05 Temelín – elektrárna. Telefonické spojení je 381 102 639 a e-mailová adresa infocentrum.ete@cez.cz.

Den otevřených dveří

V JE Temelín se letos (2016) koná již 7. Den otevřených dveří Jaderné elektrárny Temelín. Zájemci se musí registrovat telefonicky a těšit se mohou na půlhodinovou projížďku kolem chladicích věží, obou bloků a skladu použitého jaderného paliva, na prohlídku výcvikového simulátoru a na návštěvu Infocentra, kde je promítání filmu, ukázka mlžné komory a prohlídka expozic. Kapacita na projížďku je 810 účastníků starších 15 let. Délka celé exkurze činí 2 hodiny.

Doprovodný program

Návštěvníci mohou využít velké odstavné parkoviště přímo naproti infocentru, odkud vyjíždí v půlhodinových intervalech od 8.30 do 17.00 hod autobus. V den otevřených dveří nechybí ani doprovodné programy, jako je ukázka techniky temelínské hasičské jednotky, Olympijský park pro všechny se sportovním duchem, veslařské trenažery či skákací hrad.