Neoficiální informační stránky o jaderných elektrárnách v ČR

Nebankovní půjčky bez doložení příjmů: na co si dávat pozor


Půjčky bez potvrzení příjmů jsou doménou nebankovních společností. Banky ověření příjmů vždy vyžadují a rovněž nahlížejí do registrů dlužníků. Kdo má nějaký ten „škraloup“, nechce dokládat příjem či jej doložit nemůže, u banky nejspíš neuspěje. Na řadu potom přicházejí právě půjčky od nebankovních společností.

Nevýhody půjček bez dokládání příjmů

Rychlost a snadná dostupnost nebankovních půjček bez doložení příjmů jsou samozřejmě něčím vyváženy. Především vyšší cenou za vypůjčení peněz, vysokými sankcemi při nesplácení, různými poplatky a rizikem podvodných půjček. Natrefit jde ale i na výhodnou půjčku, u které se při včasném splacení neplatí nic navíc. Rychlé online půjčky je většinou nutné splatit do 30 dní, někdy se jim říká „půjčky před výplatou“.

Na krátkodobé finanční problémy

Důležité je mít na paměti, že tento produkt není vhodný jako řešení dlouhodobých finančních problémů. Nejlépe poslouží půjčky bez doložení příjmů od nebankovek pro získání rychlého finančního obnosu, který člověk zvládne do smluveného termínu bez potíží splatit.

Splácení půjčky půjčkou?

Splácení půjček dalšími půjčkami znamená bludný kruh, ze kterého se jen těžce vystupuje. I kvůli původně pár tisícikorunám může časem na dveře zaklepat exekutor, a to vlastně zcela zbytečně. Sankce za nesplácení jsou opravdu vysoké a nikdo se s nezodpovědným žadatelem nebude „párat“.

Nepůjčovat si na zbytečnosti

Půjčovat si na zbytečnosti je nerozum. Nový telefon, luxusní dovolená, dárky… To vše počká a bude rozumnější uskromnit se. Na věci můžeme našetřit, vyjde to i levněji. Někdy nás zaskočí nečekané výdaje, které úplně nepočkají. Může to být pokažená pračka, nepojízdné auto, zaplacení nahromaděných složenek, nečekaná událost v rodině. Pro tyto účely důkladně zvážená půjčka poslouží dobře.

Podvodné nabídky

U nebankovních nabídek se vyskytují i neseriózní nabídky. U poskytovatele je nutno vyžadovat srozumitelné a transparentní podmínky i seriózní jednání. Také rozhodně neplatit nic za poskytnutí půjčky. Nedoporučuje se telefonovat kvůli půjčce na placená čísla, půjčku člověk nakonec nezíská a stojí ho to zbytečné peníze za volání.


Více informací o bezpečném a zodpovědném půjčování se dozvíte například na webu Univerzální-Půjčka.czAktualizace 4.4.2019
Publikovaný článek odpovídá situaci na trhu před začátkem platnosti novely Zákona o spotřebitelském úvěru (platí od prosince 2016). Novela výrazně "zkultivovala" prostředí nebankovních půjček. S vyloženě podvodnými praktikami se tak dnes setkáme jen minimálně, na druhou stranu nároky na klienty jsou o něco vyšší než v minulosti. Bez prokazování příjmů půjčku získat prakticky nelze, nicméně v mnoha případech není orazítkované potvrzení od zaměstnavatele vyžadováno a může být nahrazeno výpisem z elektronického bankovnictví.